• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UEK

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Gospodarka przestrzenna, stacjonarne, 3 stopień

Szczegóły
Kod RD-DG-S3
Jednostka organizacyjna Szkoła Doktorska
Kierunek studiów Gospodarka przestrzenna
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Trzeciego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski, polski
Czas trwania sześć semestrów
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (20.06.2024 11:00 – 04.09.2024 23:59)

Kształcenie w ramach kierunku: Gospodarka przestrzenna przygotowuje do uzyskania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie: Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna umożliwią pozyskanie wiedzy z zakresu gospodarki regionalnej i lokalnej, zarządzania rozwojem terytorialnym, przyrodniczych uwarunkowań gospodarowania przestrzenią oraz planowania i inżynierii przestrzennej. Przekazywana podczas studiów wiedza ma wymiar teoretyczny i praktyczny. Wymiar teoretyczny wyraża się w prowadzonych podczas zajęć rozważaniach i dyskusjach teoretyczno-koncepcyjnych związanych z ekonomicznymi i społecznymi zagadnieniami gospodarowania przestrzenią gmin, miast, obszarów metropolitalnych, regionów. Program studiów uwzględnia również wymiar praktyczny związany z prezentacją możliwości implementacji zdobytej wiedzy w rozwiązania adekwatne do współczesnej gospodarki przestrzennej. W programie studiów teoria i praktyka w zakresie gospodarki przestrzennej zostaną związane wiedzą o metodach i technikach badań społeczno-ekonomicznych, dając podstawy teoretyczno-instrumentalne dla przygotowania na wysokim poziomie rozprawy doktorskiej. Doktoranci zdobędą również kompetencje naukowo-dydaktyczne niezbędne dla dalszego rozwoju akademickiego tj.: prowadzenia zajęć dydaktycznych i przygotowania artykułów naukowych wedle międzynarodowych wymagań stawianych naukowcom dyscypliny Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna. Zdobyte kompetencje praktyczne i naukowe pozwolą również rozwijać karierę zawodową poza środowiskiem akademickim.


.